Meditsiinilised titaanisulamid: täielik klassifitseerimisjuhend ja kuidas valida oma implantaadiprojekti jaoks õige klass

Aug 31, 2026

Jäta sõnum

 

Complete Classification Guide How to Choose the Right Grade for Your Implant Project

Titaan ja selle sulamid on tänu nende erakordsele biosobivusele, suurepärasele korrosioonikindlusele ja soodsatele mehaanilistele omadustele muutunud domineerivateks metallmaterjalideks biomeditsiiniliste implantaatide, kirurgiliste instrumentide, hambaravi taastamiseks, energiapõhiste kirurgiliste seadmete ja minimaalselt invasiivsete meditsiiniseadmete jaoks. Tulenevalt kasvavast nõudlusest ortopeediliste ja hambaimplantaatide järele, kasvab ülemaailmne meditsiinilise kvaliteediga titaaniturg 2025. aasta 1,96 miljardilt USA dollarilt 2032. aastaks 2,95 miljardile USA dollarile. Tänu suurepärasele biosobivusele, suurepärasele korrosioonikindlusele, kõrgele tugevuse ja kaalu suhtele ning häälestatavale mehaanilisele jõudlusele on titaan asendatud paljudes kaasaegsetes mehaanilistes seadmetes. kaubanduslikult on saadaval kümneid titaani sorte ja sulameid, millest igaühel on erinevad mehaanilised omadused ja kliinilised näidustused.

Seetõttu võib konkreetse meditsiinilise rakenduse jaoks sobiva materjali valimine olla keeruline. See juhend annab põhjaliku ülevaate biomeditsiiniliste titaanisulamite klassifikatsioonidest, ülemaailmsetest vastavusstandarditest ja praktilisest raamistikust, mis toetab teadlike materjalide valikuotsuseid. Juhime teile läbi kõige levinumad meditsiinilise titaani kasutamise stsenaariumid, selgitame välja iga jaoks soovitatavad materjalid ja tõstame esile kriitilised valikukriteeriumid,-et saaksite kiiresti oma projekti jaoks sobiva vaste leida.

 

 

1. Biomeditsiiniliste titaanisulamite klassifikatsioon faasilise koostise järgi

 

Faasikoostise põhjal jagunevad biomeditsiinilised titaanmaterjalid kolme põhiperekonda: -tüüpi, + -tüüpi ja -tüüpi titaanisulamid. Hiina materjalide spetsifikatsioonisüsteemis on need tähistatud kui TA (-puhas titaan), TC (+ sulam), TB (-sulam).

 

Tüüp Hiina nimetus Esinduslikud klassid Põhiomadused Peamised rakendused
-tüüp TA (nt TA1, TA2, TA3, TA4) CP Titanium Grades 1–4 (ASTM F67) Suurepärane biosobivus ja korrosioonikindlus; hea vormitavus; mõõdukas tugevus (240–550 MPa); elastsusmoodul ~100–110 GPa Hambaimplantaadid, väikese{0}}koormusega luuplaadid, kraniaalplaadid
+ -tüüp TC (nt TC4, TC4 ELI) Ti-6Al-4V (ASTM F1472), Ti-6Al-4V ELI (ASTM F136), Ti-6Al-7Nb (ASTM F1295/ISO 5832-11) Suur tugevus (860–1100 MPa); suurepärane väsimuskindlus; hea murdumiskindlus; ELI versioon pakub suuremat elastsust Ortopeedilised implantaadid (puusa-/põlveliigesed), luukruvid, traumaplaadid, lülisamba fiksatsioon, ultrahelikirurgiliste instrumentide komponendid
-tüüp TB (nt TB13) Ti-13Nb-13Zr (ASTM F1713), Ti-12Mo-6Zr-2Fe (ASTM F1813), Ti-15Mo (ASTM F2066), Ti-29Nb-13Ta-4,6Zr Madalaim elastsusmoodul (55–80 GPa), mis on inimese luule kõige lähemal; suurepärane biosobivus; Nb/Zr/Mo legeerivad elemendid ei ole-toksilised Kvaliteetsed{0}}ortopeedilised implantaadid, koormust-kandvad rakendused, mis nõuavad stressi-varjestuse vähendamist

 

1.1 -Titaanisulamid (kaubanduslikult puhas titaan)

 

Kaubanduslikult puhtaid (CP) titaani klasse (ASTM F67 klassid 1–4) iseloomustab suurepärane korrosioonikindlus ja biosobivus. Klass 2 on meditsiinis kõige laialdasemalt kasutatav CP-titaan, mis pakub optimaalset tugevuse (390–490 MPa) ja vormitavuse tasakaalu. Klass 4 on CP klasside seas kõrgeim tugevus ja seda kasutatakse tavaliselt hambaimplantaatide ja väikeste luude fikseerimise seadmete jaoks.

 

CP titaani peamised omadused:

  • Tõmbetugevus: 240–550 MPa (kasvab 1. klassilt 4. klassini)
  • Elastsusmoodul: 100–110 GPa
  • Voolutugevus: 170–485 MPa
  • Pikendamine: 15–30%

Peamised rakendused:Hambaimplantaadid, kraniaalplaadid, luukruvid mitte{0}}koormust-kandvateks rakendusteks ja kirurgiainstrumendid.

Pakkumise saamiseks võtke meiega ühendust

 

1.2 + -Tüüp titaanisulamid

 

Sulamid + esindavad meditsiiniliste implantaatide kõige laialdasemalt kasutatavat kategooriat, moodustades üle 80% kirurgiliste implantaatide titaani turust.

  • Ti-6Al-4V (ASTM F1472 / ISO 5832-3)on standardne tööhobususulam{0}}kandvate meditsiinikomponentide jaoks. Selle kõrge tugevus (890–1100 MPa) ja suurepärane väsimuskindlus muudavad selle ideaalseks puusa- ja põlveliigese asendamiseks, luuplaatideks ja lülisamba fikseerimiseks.
  • Ti-6Al-4V ELI (ASTM F136 / klass 23)on "eriti madal interstitsiaalne" versioon, mille hapnikusisaldus on rangelt kontrollitud (alla 0,13%), mis pakub suurepärast purunemiskindlust ja elastsust. See on eelistatud materjal kriitiliste ortopeediliste ja hambaimplantaatide jaoks, mis nõuavad suuremat väsimust.
  • Ti-6Al-7Nb (ASTM F1295 / ISO 5832-11:2024)töötati välja vanaadiumi-vaba alternatiivina Ti-6Al-4V-le, pakkudes võrreldavaid mehaanilisi omadusi ja potentsiaalselt paremat pikaajalist biosobivust.

 

+ sulamite peamised omadused:

Tõmbetugevus: 860–1100 MPa

Elastsusmoodul: 100–114 GPa

Suurepärane väsimus- ja purunemiskindlus

Peamised rakendused:Puusa- ja põlveliigese proteesid, luukruvid ja -plaadid, lülisamba fikseerimise seadmed, intramedullaarsed naelad, ultraheli kirurgiainstrumendi komponendid, kirurgiainstrumendid.

 

1.3 -Tüüp titaanisulamid

 

-tüüpi titaanisulamid esindavad biomeditsiiniliste titaaniuuringute eesliini nende madala elastsusmooduli tõttu, mis ühtib täpselt inimese kortikaalse luuga (10–30 GPa), vähendades seeläbi stressivarjestust-, mis on nähtus, mille korral implantaat kannab liiga palju koormust, mis põhjustab külgneva luu nõrgenemist.

Ti-13Nb-13Zr (ASTM F1713) oli esimene madala-mooduliga sulam, mis töötati välja biomeditsiiniliste rakenduste jaoks. See ei sisalda alumiiniumi ega vanaadiumi-elemente, mis on seotud potentsiaalse pikaajalise toksilisusega – ja selle elastsusmoodul on nii madal kui 58–79 GPa.

Ti-12Mo-6Zr-2Fe (ASTM F1813)jaTi-15Mo (ASTM F2066)on täiendavad -tüüpi sulamid, mis pakuvad suurepärast madala mooduli ja suure tugevuse kombinatsiooni.

 

Sulamite peamised omadused:

Tõmbetugevus: 600–1000 MPa (olenevalt töötlemisest)

Elastsusmoodul: 55–85 GPa (titaanisulamitest luudele kõige lähemal)

Suurepärane külmvormitavus

Peamised rakendused:Kvaliteetsed{0}}ortopeedilised implantaadid, hambaimplantaadid, lülisamba liitmise seadmed ja rakendused, kus stressi eest kaitsmine on esmatähtis.

2. Kuidas valida oma projekti jaoks õige meditsiiniline titaantoode

 

1. samm: määrake kliiniline rakendus ja{1}}koormusnõuded

 

  • Madalat-koormust/mittekoormust{2}}kandvad rakendused (nt kraniaalplaadid, hambaimplantaadid madala-pingega piirkondades, kirurgilised instrumendid): CP Titanium (1.–4. klassi) on üldiselt piisav.
  • Mõõduka kuni suure{0}}koormusega rakendused (nt luuplaadid, kruvid, seljaajuvardad): soovitatav on Ti-6Al-4V või Ti-6Al-4V ELI.
  • Suure-koormuse / suure-tsükliga väsimuse rakendused (nt puusa- ja põlveliigesed, trauma fikseerimine): Ti-6Al-4V ELI on standardvalik.
  • Koormus-varjestavad kriitilised rakendused (nt pika luu implantaadid, noored patsiendid): kaaluge -tüüpi sulameid (nt Ti-13Nb-13Zr) nende madalama elastsusmooduli jaoks.

2. samm: kaaluge biosobivust ja pikaajalist{1}}turvalisust

 

  • Vanaadiumi-vabu valikuid (Ti-6Al-7Nb, Ti-13Nb-13Zr) võib eelistada potentsiaalse vanaadiumitundlikkusega patsientidele või pikaajalistele implantaatidele.
  • Alumiiniumi-vabad valikud (-tüüpi sulamid koos Nb, Zr, Mo, Ta) kõrvaldavad mured võimaliku alumiiniumi-seotud neurotoksilisuse pärast.
  • Kõik meditsiinilised titaanmaterjalid peavad biosobivuse testimiseks vastama ISO 10993 seeriale.

 

3. samm: sobitage materjali omadused seadme funktsiooniga

 

 

Kinnisvara CP titaan Ti-6Al-4V Ti-6Al-4V ELI -Tüüp Sulamid
Tugevus Madal-Mõõdukas Kõrge Kõrge Mõõdukas-Kõrge
Väsimuskindlus Mõõdukas Suurepärane Suurepärane Hea
Elastsusmoodul ~100-110 GPa ~110-114 GPa ~101-114 GPa ~55-85 GPa
Vormitavus Suurepärane Mõõdukas Mõõdukas Hea-Suurepärane
Maksumus Madalaim Mõõdukas Kõrgem Kõrgeim

 

4. samm: kontrollige vastavust kohaldatavatele standarditele

 

Veenduge, et teie valitud materjal ja tarnija vastavad asjakohastele standarditele:

  • ASTM F67 – legeerimata titaan kirurgiliste implantaatide jaoks (klassid 1–4)
  • ASTM F136 – Ti-6Al-4V ELI sulam kirurgiliste implantaatide jaoks (klass 23)
  • ASTM F1472 – Ti-6Al-4V sulam kirurgiliste implantaatide jaoks
  • ASTM F1295 – Ti-6Al-7Nb sulam kirurgiliste implantaatide jaoks
  • ASTM F1713 – Ti-13Nb-13Zr sulam kirurgiliste implantaatide jaoks
  • ASTM F2063 – NiTi kujuga mälusulamid
  • ISO 5832-2 – legeerimata titaan
  • ISO 5832-3:2021 – Ti-6Al-4V sulam
  • ISO 5832-11:2024 – Ti-6Al-7Nb sulam
  • GB/T 13810-2017 – Hiina riiklik standard sepistatud titaanile ja kirurgiliste implantaatide titaanisulamitele

Küsige meilt hinnapakkumist

 

3. Valige oma taotluse põhjal õige meditsiiniline titaanisulam

 

3.1 Ultraheli kirurgiainstrumendi komponendid (energiaseadmed)

 

Rakendused:Ultraheli skalpellid, ultrahelikäärid, ultraheli luulõikurid, ultraheliaspiraatorid, ultraheli emulgeerimisnõelad ja andurid.

 

Tüüpiline materjal: Ti-6Al-4V ELI (TC4 ELI / klass 23). Üldised mõõtmed: φ4,0mm, φ5,0mm, φ5,5mm, φ6,0mm, φ6,35mm, φ8,0mm, φ10,0mm, φ12,0mm, φ13,5mm, φ14,0mm, φφ20mm, φ16.0mm.

 

Meie tootmise eelised

  • Täielik-majasisene töötlemine – alates tooraine sulatamisest kuni lõpliku viimistlemiseni, tagades kvaliteedikontrolli lõpuni-lõpuni.
  • Range jõudluse järjepidevus – garanteerime stabiilsed tõmbeomadused, väikese{0}}võimsusega mikrostruktuuri, ultraheli testimise terviklikkuse ja ühtlase makrostruktuuri kõigi partiide jaoks.
  • Täpsustolerantsid – läbimõõdu tolerants: h6/h7; ümarus:<0.005mm; straightness: ≤0.2mm/m.
  • Kohandatav elektriline jõudlus – kohandame impedantsi ja väsimuse eluea vastavalt teie konkreetsetele sagedus- ja võimsusnõuetele.
  • Pinnaviimistlus – standardvarustuses hele pind (treitud/töödeldud).
  • Vastavus – toodetud vastavalt standarditele GB/T 13810-2017, ISO 5832-2:2018(E) ja ASTM F136.

 

3.2 Kirurgilised klammerdajad (titaanklambrid)

 

Rakendused:Kirurgilised klammerdusseadmed sisemise haava sulgemiseks.

 

Tüüpiline materjal:CP Titanium klassid 1, 2 ja 3 (Gr.1, Gr.2, Gr.3). Tavalised traadi läbimõõdud: φ0,21mm, φ0,22mm, φ0,23mm.

 

Meie tootmise eelised:

  • Täielik-protsessi juhtimine – toodame toortitaantraati range järelevalve all tõmbamis-, lõõmutamis- ja mähkimisprotsesside üle.
  • Ühtlased mehaanilised omadused – garanteeritud tõmbejõudlus ja ühtlane mikrostruktuur, mis tagavad usaldusväärse klammerdaja moodustamise ja sulgemise.
  • Suurepärane pinnakvaliteet – puhtad defektideta pinnad, korrapäraste ja täpsete mähismustritega, et vältida takerdumist automaatse klammerdaja laadimise ajal.
  • Vastavus – vastab GB/T 13810-2017 ja kliendispetsiifiliste jooniste nõuetele.

 

3.3 Ortopeediliste implantaatide materjalid

 

Rakendused:

  • Liigeseasendused(puus, põlv, pahkluu, õlg, küünarnukk, ranne, sõrm):Ti-6Al-4V/ TC4 või Ti-6Al-4V ELI / TC4 ELI. Üldised mõõtmed: φ17,2mm, φ18,0mm, φ55,0mm, φ60,0mm, φ80,0mm.
  • Trauma tooted(kruvid, plaadid, intramedullaarsed naelad): CP Titanium (TA1G, TA2G, TA3G) ja Ti-6Al-4V (TC4 / TC4 ELI). Üldised mõõdud: φ3,0mm, φ5,0mm, φ6,0mm, φ8,0mm, φ10,0–18,0 mm.
  • Lülisamba fikseerimise süsteemid(varraste kruvid, vardad, plaadid): Ti-6Al-4V / TC4 või Ti-6Al-4V ELI / TC4 ELI. Üldised mõõdud: φ3,8mm, φ5,0mm, φ6,0mm, φ10,0mm, φ13,0–15,5 mm.

 

Meie tootmise eelised:

Vertikaalne integratsioon – juhime kogu tootmisahelat, et tagada tooraine stabiilsus ja toote ühtlus.

Garanteeritud materjali terviklikkus – kontrollime järjekindlalt tõmbeomadusi, makrostruktuuri, mikrostruktuuri ja ultrahelitestide tulemusi, et need vastaksid nii riiklikele standarditele kui ka kohandatud kliendi spetsifikatsioonidele.

Jälgitavus – kogu partii jälgitavus toorikust valmis lati/traadini.

 

JÕUTA MEIE TEHNILISE MEESKONDA

 

3.4 Hambaimplantaadi materjalid

 

Rakendused:

  • Hambaimplantaadi kinnitused4. klassi CP titaan (GR4). Üldised mõõtmed: φ4,0mm, φ5,0mm, φ6,0mm, φ8,0mm, φ12,0mm.
  • Toetused ja kinnituskruvid– Ti-6Al-4V (TC4) või Ti-6Al-4V ELI (TC4 ELI). Üldised mõõtmed: φ3,0mm, φ4,0mm, φ5,0mm, φ6,0mm, φ10,0mm.
  • Hambasillad ja CAD/CAM-kettad– CP Titanium (TA1G, TA2G, TA3G, TA4G) ja Ti-6Al-4V (TC4, TC4 ELI, GR5, GR23). Standardsed kettad: φ98 × 10 mm kuni φ98 × 25 mm; φ150 × 140 × 12 mm kuni φ150 × 140 × 25 mm. Saadaval kohandatud mõõtmed.

 

Meie tootmise eelised:

  • Täielik-omatootmine – käsnast valmis ketaste, lattide ja juhtmeteni.
  • Suurepärased tugiomadused – meie kettad pakuvad suurepärast konstruktsioonilist tuge sillakarkassidele, varraste kinnitustele ja titaankroonidele.
  • Stabiilne konsistents – garanteerime ühtsed tõmbeomadused, makrostruktuuri, mikrostruktuuri ja ultrahelitestide tulemused kõikidel hambaravi tootesarjadel.
  • Pinna seisukord – treitud/töödeldud pind (hele). Tarneseisund: lõõmutatud (M) olek.
  • Vastavus – toodetud vastavalt standarditele GB/T 13810-2017, ASTM F67, ASTM F136 ja meie sisemisele kvaliteedistandardile QB/ZHSM-C.
  • Kuju paindlikkus – saadaval ümmarguste, ruudukujuliste või kohandatud kujunditena vastavalt teie disainile.

 

3,5 NiTi (nikkel-titaan) kujumälusulamid

 

Rakendused:Endodontilised viilid (juurekanali instrumendid), ortopeedilised juhttraadid, kivide otsimiskorvid, trossnöörid, õmblused ja kardiovaskulaarsed seadmed.

Tüüpiline materjal:NiTi sulam (ASTM F2063 / GB/T 24627-2023). Tavalised traadi läbimõõdud: 0,1 mm kuni 2,5 mm. Saadaval kohandatud suurused.

 

Meie tootmise eelised:

  • Täpne koostise juhtimine – reguleerime täpselt sulami protsente, et pakkuda teie konkreetse rakenduse jaoks kohandatud faasimuutustemperatuure (Af-punktid) (superelastne vs. kujumälu).
  • Suurepärane mehaaniline jõudlus – meie juhttraadid pakuvad suurepärast sirgust, elastset taastumist ja silmapaistvat 1:1 pöördemomendi ülekannet täpse juhitavuse tagamiseks. Korvtraadid tagavad suure paindlikkuse ja manööverdusvõime.
  • Stabiilne superelastsus – ühtlane pingeplatoo ja minimaalne jääkpinge.
  • Tarnevormid – saadaval sirge pikkusega või pooliga (rullitud) kujul.
  • Pinnaviimistlus – hele (marineeritud), must oksiid või kergelt oksüdeeritud.
  • Tihedad tolerantsid – läbimõõdu tolerants: ±0,004 mm kuni ±0,02 mm sõltuvalt läbimõõdust.
  • Vastavus – toodetud vastavalt standarditele GB/T 24627-2023, ASTM F2063 ja meie sisestandardile QB/ZHSM-AN.

 

Rohkemate meditsiiniliste materjalide valikute saamiseks palunkülastage meie tooterakenduste moodulitlisateabe saamiseks.

 

 

4. Rahvusvaheliste standardite ülevaade

 

ISO standardid (ülemaailmne võrdlusalus)

 

Standardne Kirjeldus Kohaldatavad materjalid
ISO 5832-2:2018 Legeerimata titaan kirurgiliste implantaatide jaoks CP Titanium klassid 1-4
ISO 5832-3:2021 Sepistatud Ti-6Al-4V sulam Ti-6Al-4V
ISO 5832-11:2024 Sepistatud Ti-6Al-7Nb sulam Ti-6Al-7Nb
ISO 10993 seeria Meditsiiniseadmete bioloogiline hindamine Kõik meditsiinilised materjalid

 

ASTM-i standardid (Põhja-Ameerika)

 

Standardne Kirjeldus
ASTM F67 Legeerimata titaan (1.–4. klass) kirurgiliste implantaatide jaoks
ASTM F136 Ti-6Al-4V ELI sulam kirurgiliste implantaatide jaoks
ASTM F1472 Ti-6Al-4V sulam kirurgiliste implantaatide jaoks
ASTM F1295 Ti-6Al-7Nb sulam kirurgiliste implantaatide jaoks
ASTM F1713 Ti-13Nb-13Zr sulam kirurgiliste implantaatide jaoks
ASTM F2063 NiTi kuju mälusulamid
ASTM F2924 Lisandudes valmistatud Ti-6Al-4V pulber

 

Hiina GB standardid

 

Standardne Kirjeldus
GB/T 13810-2017 Sepistatud titaan ja titaanisulamid kirurgiliste implantaatide jaoks
GB/T 16886 seeria Meditsiiniseadmete bioloogiline hindamine

 

EN ja JIS standardid (piirkondlikud viited)

 

EN ISO 5832-2/3/11 – ISO standardite vastuvõtmine Euroopas CE-märgistuse vastavuse kohta.

JIS T 7401-1 kuni -6 – Jaapani standardid, mis hõlmavad CP-titaani, Ti-6Al-4V (ELI), Ti-6Al-7Nb ja muid tüüpi sulameid.

 

Järeldus

 

Õige meditsiinilise titaanisulami valimine on kriitiline otsus, mis mõjutab otseselt implantaadi jõudlust, patsiendi tulemusi ja vastavust eeskirjadele. Valiku tegemisel tuleks juhinduda:

  • Kliinilised rakendused ja{0}}koormusnõuded
  • Biosobivuse kaalutlused (eriti pikaajaliste{0}}implantaatide puhul)
  • Nõuded mehaanilistele omadustele (tugevus, väsimus, moodul)
  • Regulatiivne vastavus kohaldatavatele ASTM-, ISO- või GB-standarditele
  • Tarnija võimalused kvaliteedikontrolli, jälgitavuse ja kohandamise osas – ja nagu ülalpool kirjeldatud, pakume oma täielikku -majasiseste tootmis- ja{1}}rakendusspetsiifilisi kohandamisi.

 

Kogu maailmas on välja töötatud üle 50 biomeditsiinilise titaanisulami ja ainuüksi Ti-6Al-4V ELI, mis moodustab üle 80% kirurgiliste implantaatide turust, pakub maastik nii tõestatud lahendusi kui ka esilekerkivaid uuendusi. Järgides selles juhendis kirjeldatud raamistikku, saate enesekindlalt navigeerida valikuprotsessis ja valida oma meditsiiniseadme projekti jaoks optimaalse materjali.

 

Küsige hinnapakkumist ja küsige meilt

KKK

 

K1: Mis vahe on ASTM F67 ja ASTM F136 vahel?

V: ASTM F67 hõlmab legeerimata kaubanduslikult puhast titaani (klass 1–4), mida kasutatakse laialdaselt hambakarkasside, klambrite ja väikese koormusega implantaatide jaoks. ASTM F136 määratleb Ti-6Al-4V ELI (Grade23), eriti madala interstitsiaalse sulami, mis on optimeeritud suure väsimusega, kandvate ortopeediliste implantaatide ja ultrahelikirurgiliste võllide jaoks.

 

Q2: Mis vahe on kaubanduslikult puhtal titaanil ja meditsiiniliseks kasutamiseks mõeldud titaanisulamitel?

V: Kaubanduslikult puhas (CP) titaan (klass 1-4) koosneb peaaegu 99% titaanist ja legeerelementidega on minimaalselt. Sellel on suurepärane biosobivus ja korrosioonikindlus, kuid sellel on mõõdukas tugevus (240–550 MPa). Titaanisulamid-nagu Ti-6Al-4V (TC4) - lisavad selliseid elemente nagu alumiinium ja vanaadium, et oluliselt suurendada tugevust (kuni 1100 MPa) ja väsimuskindlust, muutes need sobivaks suure koormusega rakenduste jaoks, nagu puusaimplantaadid ja seljaajuvardad. Valik sõltub teie konkreetse rakenduse mehaanilistest nõudmistest.

 

Q3: Millal peaksin valima Ti-6Al-4V versus Ti-6Al-4V ELI?

V: Ti-6Al-4V ELI (eriti madal interstitiaal) sisaldab tugevamat hapnikukontrolli (alla 0,13%) võrreldes standardse Ti-6Al-4V-ga. See tagab suurepärase murdumiskindluse, elastsuse ja väsimuse, mis on eriti oluline kriitiliste ja suure tsükliga rakenduste puhul, nagu liigeste asendamine, lülisamba fikseerimise süsteemid ja ultraheli skalpellivardad. Vähem nõudlike rakenduste jaoks pakub standardne Ti-6Al-4V suurepärast tugevust madalamate kuludega.

 

K4: Miks on Ti-6Al-4V ortopeedias kõige sagedamini kasutatav titaanisulam?

V: Ti-6Al-4V moodustab üle 80% kirurgiliste implantaatide turust, kuna see pakub tõestatud kombinatsiooni suurest tugevusest (890–1100 MPa), suurepärasest väsimuskindlusest, heast purunemiskindlusest ja suhteliselt mõõdukast kulust, võrreldes -eritüüpi sulamitega. Selle pikk kliiniline ajalugu ja ulatuslik regulatiivne aktsepteerimine (ASTM F1472, ISO 5832-3, GB/T 13810-2017) muudavad selle meditsiiniseadmete tootjate jaoks madala riskiga ja hästi dokumenteeritud valikuks.

 

K5: Mis on -tüüpi titaanisulamid ja millal peaksin nendega arvestama?

V: -tüüpi titaanisulamitel (nt Ti-13Nb-13Zr, Ti-12Mo-6Zr-2Fe) on keha-keskne kuubikujuline kristallstruktuur, mis tagab madalaima elastsusmooduli inimese G5-Paa-Closstiinumi (toPa5)-alloystia-8. kortikaalne luu. See vähendab stressi varjestust, kus implantaat kannab liiga palju koormust ja ümbritsev luu nõrgeneb. Kaaluge -sulameid pikaajaliste implantaatide jaoks noorematel, aktiivsematel patsientidel, eriti kandvate pikkade luude puhul. Samuti ei sisalda need alumiiniumi ega vanaadiumi, mis lahendab mõnede arstide pikaajalise toksilisuse probleemi.

 

K6. Kas tööstusliku kvaliteediga titaan võib asendada meditsiinilise kvaliteediga titaani implantaatide valmistamisel?

V: Ei. Isegi sarnase keemilise koostisega tööstuslikul titaanil puudub range kontroll interstitsiaalsete elementide (hapnik, lämmastik, vesinik) üle, kohustuslik metallurgiline ja ultrahelikontroll ning inimimplantaatide rakenduste jaoks vajalik partii täielik jälgitavus. Meditsiiniseadmetes võib kasutada ainult implantaadikvalifitseeritud titaani, mis vastab GB/T13810-2017, ASTM-i või ISO standarditele.

 

K7: Mida tähendab "ELI" Ti-6Al-4V ELI-s?

V: ELI tähendab eriti madalat vahereklaami. See seab hapniku, lämmastiku ja vesiniku sisaldusele rangemad piirangud. Ti-6Al-4V ELI tagab kriitiliste tsüklilise koormuse komponentide (nt ortopeedilised implantaadid ja ultraheli skalpellivarred) parema purunemiskindluse ja väsimuse.

 

K8: Mis on QB/ZHSM-C ja QB/ZHSM-AN?

V: Need on meie ettevõttesisesed tootmisspetsifikatsioonid. QB/ZHSM-C kehtib hambaravi CAD-CAM titaanketaste kohta; QB/ZHSM-AN kehtib nitinooli kujumälu juhtmete kohta. Mõlemad töötavad koos ülemaailmsete standarditega (ASTF, ISO, GB/T), et tagada toote ühtlane kvaliteet.

 

K9: Millist materjali peaksin valima ultraheli-kirurgiliste instrumentide võllide jaoks?

V: Eelistatud materjal on Ti-6Al-4V ELI (Grade23). Meie heleda viimistlusega titaanvarrastel on tihe ümarus- ja sirgustaluvus, kõrge väsimuskindlus ja stabiilne impedantsi jõudlus. Saadaval on kohandamine konkreetsete sageduse ja impedantsi parameetrite jaoks.

 

K10: Kas toetate titaanvarraste, hambaketaste või nitinooljuhtmete kohandatud suurusi?

V: Jah. Hulgitellimuste jaoks saab kohandada mittestandardseid läbimõõte, paksuseid ja erilisi jõudlusnõudeid. Palun jagage oma joonist või tehnilisi andmeid meie insenerimeeskonnaga hindamiseks ja hinnapakkumiseks.

 

K11: Milliseid testidokumente saate esitada meditsiinilise kvaliteediga titaani toorainete kohta?

V: Pakume materjalikatsete aruandeid (MTR), keemilise koostise andmeid, mehaaniliste omaduste testimise protokolle, makro- ja mikrometallurgilise kontrolli aruandeid ja ultrahelikatsete protokolle. Iga saadetise jaoks on tagatud partii täielik jälgitavus.

 

K12: Millised nitinooltraadi valikud on sekkumisseadmete ja endodontiliste failide jaoks saadaval?

V: Meie nitinooltraadi läbimõõt on 0,1–2,5 mm ja faasisiirde temperatuur on häälestatav. Pakutakse mitut pinnaviimistlust (hele, must-oksüdeeritud, valgusoksüdeeritud) ja toitevorminguid (otselõikeline / poolitud mähis), mis vastavad standarditele ASTM F2063 ja GB/T 24627-2023.

13. küsimus. Kas saate selgitada NiTi (nikkel{1}}titaani) kujuga mälusulamid-, mis teeb need eriliseks?

V: NiTi sulamitel on kaks ainulaadset omadust:

  • Superelastsus – materjal võib läbida suuri deformatsioone (kuni 8%) ja vetruda tagasi oma esialgsele kujule, mistõttu on see ideaalne juhttraadide ja korvide jaoks, mis peavad liikuma käänulises anatoomias.
  • Kujumäluefekt – materjal võib madalal temperatuuril deformeeruda ja kehatemperatuurini (37 kraadini) kuumutamisel-naasta eelprogrammeeritud kuju.

Need omadused muudavad NiTi asendamatuks minimaalselt invasiivsete seadmete jaoks, nagu kardiovaskulaarsed juhttraadid, kivide otsimiskorvid, endodontilised failid ja silmused.

 

K14: Millised pinnaviimistlused on NiTi juhtmete jaoks saadaval ja millised peaksin valima?

V: NiTi juhtmed on saadaval:

  • Hele (marineeritud) viimistlus – sile, puhas ja hea korrosioonikindlusega pind; kõige levinum valik juhttraatide ja korvide jaoks.
  • Must oksiidviimistlus – paksem oksiidikiht, mis pakub teatud rakenduste jaoks paremat määrimist ja kulumiskindlust.
  • Kergelt oksüdeeritud viimistlus – õhuke ühtlane oksiidikiht, mis tasakaalustab korrosioonikindluse ja pinna sileduse.

Valik sõltub teie seadme nõuetest määrimise, nähtavuse (mõned arstid eelistavad pildistamisel musta oksiidi kontrastsust) ja biosobivuse osas.

 

K15: Milliseid materjale soovitatakse ultraheliskalpellivarraste jaoks ja miks?

V: Ti-6Al-4V ELI (23. klass) on tööstuses eelistatud materjal ultraheliskalpellivarraste jaoks, kuna see pakub:

  • Madal takistus – tõhusaks energiaülekandeks minimaalse võimsuskaoga.
  • Pikendatud tööiga – talub miljoneid kõrge sagedusega{0}}vibratsioonitsükleid (20–60 kHz).
  • Ultra-peen ühtlane mikrostruktuur – kõrvaldab sisemised vead, mis võivad põhjustada energiakadu või enneaegset riket.
  • Täpne sirgus ja ümarus – kriitilise tähtsusega stabiilsete vibratsioonirežiimide jaoks.

 

K16: Millist titaani klassi kasutatakse hambaimplantaatide kinnitusdetailide jaoks?

V: 4. klassi kaubanduslikult puhas titaan (GR4) on hambaimplantaadi kinnitusdetailide standardvalik. See pakub CP-klasside seas suurimat tugevust (ligikaudu 550 MPa), säilitades samal ajal suurepärase biosobivuse ja luude integratsioonipotentsiaali -võime luukoega kindlalt siduda. Selle tugevus on piisav, et taluda sisestusmomenti ja mälumiskoormust ilma murdumiseta.

 

K17: Millised mõõtmed on saadaval hambaravi titaanketastele (CAD/CAM toorikud)?

V: Standardsed hambaravi titaankettad on tavaliselt mõõtmetega φ98 × 10 mm kuni φ98 × 25 mm ja φ150 × 140 × 12 mm kuni φ150 × 140 × 25 mm. Saadaval on ka kohandatud kujundid ja mõõtmed,{11}}sh ruudu- ja ristkülikukujulised profiilid{12}}. Need kettad tarnitakse lõõmutatud (M) olekus koos treitud/töödeldud pindadega, mis on valmis hambasildade, vardakinnituste ja kohandatud tugipostide CAD/CAM-freesimiseks.

 

K14: milline on kohandatud meditsiinilise titaani tellimuste tüüpiline tarneaeg?

V: Tarneajad sõltuvad toote keerukusest, spetsifikatsioonidest ja kogusest. Varraste, juhtmete ja ketaste standardmõõtmed tarnitakse tavaliselt 2–4 nädala jooksul. Kohandatud mõõtmed, spetsiaalsed sulamid või materjalid, mis nõuavad spetsiifilist faasimuutustemperatuuri (NiTi) või kohandatud mehaanilisi omadusi, nõuavad tavaliselt 4–8 nädalat. Soovitame oma projekti ajakava varakult arutada, et tagada vastavus teie tootmisgraafikule.

 

K15: Kuidas alustada kohandatud meditsiinilise titaani tellimusega?

V: Alustuseks määrake oma rakendus ja nõuded:

  • Kliiniline rakendus – millist seadet te toodate?
  • Materjali spetsifikatsioon – klass, sulami tüüp ja kohaldatavad standardid.
  • Mõõtmed ja tolerantsid – läbimõõt, pikkus, kuju ja lubatud kõrvalekalded.
  • Pinnaviimistlus ja seisukord – treitud, lihvitud, poleeritud, marineeritud, oksüdeeritud või lõõmutatud.
  • Jõudlusnõuded – NiTi puhul täpsustage Af temperatuur ja superelastsed omadused; ultrahelivarraste puhul määrake impedantsi ja väsimuse sihtmärgid.

Proovide ja hinnapakkumise saamiseks võtke meiega ühendust

 

Küsi pakkumist